Energooszczędne grzejniki elektryczne, czyli jak oszczędzać prąd

Polecamy

Energooszczędne grzejniki elektryczne, czyli jak oszczędzać prąd

Szukasz urządzeń, dzięki którym obniżysz koszty ogrzewania domu rodzinnego, mieszkania lub domku kempingowego? Rozwiązaniem są energooszczędne grzejniki elektryczne. Dzięki specjalnym funkcjom pozwalają ogrzać pomieszczenia w bardzo ekonomiczny sposób.

Grzejnik elektryczny remedium na…droższy prąd. Zobacz jak

Urządzenia grzewcze wykorzystujące energię elektryczną mają w Polsce nie za dobra opinią głównie z powodu dużego poboru energii. To jednak dotyczy tylko starych urządzeń, które nie spełniają aktualnych norm energooszczędności. Jeśli interesuje Cię zakup energooszczędnego grzejnika elektrycznego, to z pewnością ucieszy się bogata oferta sklepów takich jak grzejnik.net (https://www.grzejnik.net/). To miejsce, gdzie dokładnie przeczytasz na czym polega energooszczędność danego urządzenia i ile kW energii możesz zaoszczędzić w skali roku. A to już przeliczysz sobie na złotówki, które zostaną w portfelu.

Coroczne podwyżki cen prądu w Polsce spędzają sen z powiek wielu osobom. Należą do nich także projektanci i producenci urządzeń grzewczych, którzy stają na rzęsach aby stworzyć energooszczędne grzejniki pozwalające oszczędzać pieniądze, a jednocześnie dawać maksimum ciepła, do którego każdy z nas zimą przywykł. Dlatego jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż jest branża grzejników elektrycznych. Duże znaczenie ma na pewno fakt, że do ich pracy nie potrzebujemy kupować kotła, czyli urządzenia które samo w sobie kosztuje ok. 7-9 tys. zł. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Energooszczędne grzejniki elektryczne – jak działają?

Pierwszy przykład z brzegu – grzejniki elektryczne marki NOGEN. Elementem grzejnym jest w nich cały zespół grzałek zamontowanych radiatorze, które pracują w środowisku zamkniętym. Dzięki temu wykorzystując maksymalnie pobraną energię elektryczną bez strat. Sam kształt radiatora jest tak dobrany, aby ciepło w efektywny sposób było przekazywane do otoczenia. Każdy energooszczędny grzejnik NOGEN posiada programator. Po pierwsze steruje on pracą systemu grzałek i zabezpieczeniami, a po drugie pozwala nam swobodnie programować temperaturę i czas pracy grzejnika.

Na polskim rynku popularnością cieszą się też energooszczędne grzejniki konwektorowe marki CONVECTOR. Urządzenia tego polskiego producenta sprawdzają się szczególnie tam, gdzie nie ma instalacji gazowej, miejsca na kocioł C.O. lub występuje problem z opałem. Urządzenia te mają bardzo dobrą sprawność (niemal 100%). Ponadto zapewniają dobry mikroklimat pomieszczeń, ponieważ działają na zasadzie konwekcji naturalnej. Oznacz to, iż unoszą ogrzane powietrze zapewniając równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu.

Jeśli interesują Cię także inne energooszczędne grzejniki elektryczne dużych ich wybór znajdziesz w sklepie grzejnik.net: https://www.grzejnik.net/grzejniki-elektryczne-c-116.html. Kupisz tu także grzejniki wodno-elektryczne i wodne, kotły C.O. zasobniki C.W.U. piece nadmuchowe i kominkowe oraz pompy obiegowe i cyrkulacyjne.