Podłoga komfortowa, czy raczej praktyczna?

Polecamy

 

Podejmując decyzję jaki rodzaj posadzki wybrać do odnawianego dopiero co mieszkania, przede wszystkim musimy zaznajomić się z towarami proponowanymi na rynku. Mamy nadzieję że nasze rady i wskazówki ułatwią podjęcie decyzji. O upodobaniach z pewnością nie możną dyskutować. Jedni lubią jasne odcienie, pozostali małe wzory a każdy jest utwierdzony w trafności poczynionego wyboru. Istnieją jednakże niektóre ogólne zasady, których należy się trzymać. Jeżeli w przedpokoju mieszkania, w “którym żyje parę dzieci i pies o gęstej, długiej sierści, położymy miękką, grubą wykładzinę podłogową, życie codziennie migiem zmusi nas do weryfikacji naszych poglądów estetycznych. Po paru dniach dywan szybko zabrudzi się, a czysty będzie niesłychanie krótko mówiąc – w rekordowo krótkim okresie straci swoją urodę. Pragnąc uniknąć takich sytuacji warto znać przeznaczenie rozmaitych rodzajów wykładzin podłogowych a także zawczasu ustalić stawiane im wymagania. Jeśli oczekujemy, iż podłoga będzie odporna na zniszczenie a także prosta w konserwacji, należy właściwie wybrać twardy surowiec o zamkniętych porach. Jeżeli nasze oczekiwania idą właściwie w kierunku ciepłych nóg a także wygody chodzenia, co dotyczy przede wszystkim sypialni, prawie że automatycznie sięgamy po miękkie wykładziny dywanowe, bardziej podatne na zabrudzenia. Aby ułatwić podjęcie najlepszej decyzji, przygotowaliśmy charakterystyki nowych typów wykładzin podłogowych, sukcesywnie, choć powoli, wypierających z naszych domów doskonale znany parkiet bądź stare wykładziny z PCV. O tym, w jak rozmaity sposób być może oddziaływać na człowieka rodzaj materiału ułożonego na podłodze bez trudu przekonać się na kilku przykładach.

1floor

Posadzka drewniana dzięki oczywistemu rysunkowi słojów zapewnia wrażenie przytulności, choć jej powierzchnia pozostaje gładka, czyli chłodna. Mało kto jednakże określi jako ciepłą podłogę wyłożoną płytkami ceramicznymi, za to na pewno zrobi to bez wahania kiedy zobaczy posadzkę pokrytą grubą, miękką wykładziną dywanową. Charakterystykę taką można by ciągnąć w cały czas, tak bogata jest propozycja coraz ciekawszych oraz cieszących się rosnącą renomą nowych materiałów podłogowych. Podjęcie rozsądnego wyboru i dostosowanie go do naszych pomysłów, ułatwi rozmowa z konsultantem sklepu meblowego. O kupnie wykładziny podłogowej, oprócz spraw finansowych, decydują również jej własności a także nasze oczekiwania. Większy nacisk kładziemy na należyte samopoczucie, bądź też większą uwagę przykładamy do wizualnych cech domu, by zadziwiać późniejszych gości niekonwencjonalnymi rozwiązaniami? Czy posadzka powinna wytrzymać wiele lat w świetnym stanie lub także przepadamy za częstym przemeblowywaniem mieszkania i urządzaniem go na nowo? Czy posiadamy w mieszkaniu alergików uczulonych na kurz? A może będąc zwolennikami rozwiązań bliskich naturze, wolimy towary robione z tworzyw odtwarzalnych, przykładowo wełna, sierść kozia, włókna kokosowe bądź inne włókna pochodzenia roślinnego, ponadto układane na kleju pozbawionym rozpuszczalników. W dzisiejszych czasach odszukanie na rynku tego typu towarów nie powinno stanowić kłopotu. Identycznie jest z innymi materiałami podłogowymi – terakoty, paneli podłogowych bądź korka. Pragnąc umieć swobodnie poruszać się w gigantycznej ofercie artykułów dostępnych na rynku i podjąć najlepszą decyzję przy minimalnym ryzyku, lepiej zdecydować się na produkty znanych producentów, w miejsce artykułów nie oznaczonych marką producenta, proponowanych przez niedrogich sprzedawców. W wielkich sklepach łatwiej również otrzymać profesjonalną wskazówkę dotyczącą cech nabywanych towarów, sposobów ich kładzenia oraz późniejszej konserwacji. Łatwiejsze będzie również dochodzenie własnych praw z tytułu gwarancji czy rękojmi, gdy nowa podłoga nie spełni naszych oczekiwań. Pamiętajmy jednak, że na wyczerpującą wiadomość ze strony sprzedawcy mogą liczyć jedynie ci, którzy wiedzą czego chcą – i dlatego umieją postawić właściwe pytania.

2floor

Zastanawiając się jaki typ posadzki wybrać do odnawianego właśnie domu, przede wszystkim musimy zapoznać się z materiałami oferowanymi na rynku. Nasz przegląd powinien ułatwić podjęcie decyzji.
O upodobaniach na pewno nie możną dyskutować. Jedni lubią wyraziste odcienie, pozostali małe wzory a każdy jest pewny w słuszności dokonanego wyboru. Istnieją jednak niektóre ogólne wytyczne, których powinno się trzymać. Jeśli w przedpokoju domu, w “którym żyje parę dzieci i pies o gęstej, długiej sierści, położymy delikatną, grubą wykładzinę podłogową, proza życia migiem zmusi nas do weryfikacji naszych przekonań estetycznych. Po paru dniach dywan szybko zabrudzi się, a czysty będzie niezmiernie krótko mówiąc – w rekordowo krótkim okresie straci swoją urodę. Żeby uniknąć takich sytuacji warto znać zastosowanie rozmaitych typów wykładzin podłogowych a także zawczasu ustalić stawiane im wymagania. Jeśli oczekujemy, że posadzka będzie odporna na zniszczenie oraz łatwa w pielęgnacji, powinniśmy raczej wybrać twardy materiał o zamkniętych porach. Jeżeli nasze oczekiwania idą raczej w kierunku ciepłych nóg i wygody chodzenia, co tyczy się szczególnie sypialni, prawie że samoistnie sięgamy po miękkie wykładziny dywanowe, bardziej podatne na zabrudzenia. Aby ułatwić podjęcie najważniejszej decyzji, stworzyliśmy charakterystyki nowych typów wykładzin podłogowych, sukcesywnie, chociaż powoli, wypierających z naszych domów doskonale znany parkiet lub stare wykładziny z PCV.

O tym, w jakże różny sposób może wpływać na człowieka typ materiału ułożonego na podłodze bez trudu przekonać się na kilku przykładach. Posadzka drewniana dzięki naturalnemu rysunkowi słojów gwarantuje wrażenie przytulności, jednak jej powierzchnia pozostaje gładka, a więc chłodna. Mało kto jednakże określi jako ciepłą podłogę wyłożoną płytkami ceramicznymi, za to z pewnością zrobi to na pewno widząc posadzkę pokrytą grubą, miękką wykładziną dywanową. Charakterystykę taką można by ciągnąć w cały czas, tak bogata jest oferta coraz ciekawszych i cieszących się rosnącą popularnością nowych materiałów podłogowych. Dokonanie rozważnego wyboru oraz dostosowanie go do naszych pomysłów, uprości konsultacja z pracownikiem sklepu meblowego.

3floor

O kupnie wykładziny podłogowej, prócz kwestii finansowych, decydują także jej własności i nasze oczekiwania. Większy nacisk kładziemy na właściwe samopoczucie, bądź też większą uwagę przykładamy do wizualnych cech mieszkania, żeby zaskakiwać późniejszych gości fantastycznymi rozwiązaniami? Czy posadzka powinna wytrzymać mnóstwo lat w znakomitym stanie czy też przepadamy za częstym zmienianiu mebli i urządzaniem go na nowo? Czy posiadamy w mieszkaniu alergików czułych na kurz? Być może jeżeli jesteśmy miłośnikami rozwiązań bliskich naturze, wolimy artykuły produkowane z surowców odtwarzalnych, takich jak wełna, sierść kozia, włókna kokosowe czy pozostałe włókna pochodzenia roślinnego, na dodatek układane na kleju bez zawartości rozpuszczalników. Współcześnie odnalezienie na rynku tego typu produktów nie powinno stanowić problemu.
To samo dotyczy innych materiałów podłogowych – terakoty, paneli podłogowych bądź korka. Chcąc umieć bez ograniczeń poruszać się w ogromnej ofercie artykułów dostępnych na rynku oraz podjąć najlepszą decyzję przy minimalnym ryzyku, lepiej zdecydować się na produkty markowych producentów, w miejsce produktów nie oznaczonych marką producenta, oferowanych przez niedrogich sprzedawców. W dużych obiektach handlowych łatwiej również otrzymać profesjonalną radę dotyczącą właściwości kupowanych artykułów, sposobów ich kładzenia oraz późniejszej pielęgnacji. Łatwiejsze będzie także dochodzenie własnych praw z tytułu gwarancji czy rękojmi, gdy nowa posadzka nie spełni naszych oczekiwań. Należy pamiętać, że na wyczerpującą informację ze strony sprzedawcy mogą liczyć wyłącznie ci, którzy wiedzą czego chcą – i dlatego umieją postawić odpowiednie pytania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz